Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Diskusia, ktorá bude naozaj HIGH

23. augusta 2017 @ 19:30 - 21:00

Startitup ti prináša ďalšiu diskusiu. Tentokrát bude téma vesmírna. (Aj keď z nadpisu si možno predpokladal, že téma bude o niečom úplne inom :D) Ale neboj sa nič, toto bude ešte väčšia sranda. Pokecáme o všetkom, čo je vysoko nad zemou. Vesmír je plný tajomstiev, ale my privítame odborníkov, ktorí ti nejaké z týchto tajomstiev možno odhalia. 🙂

A kto sú naši hostia?

Prvým hosťom bude Jakub Kapuš, ktorý je podpredsedom v SOSA, čo je Slovak Organization for Space Activities. Ich vlajkovým projektom je prvá slovenská družica skCUBE. Veľká vec pre Slovensko, za ktorou tiež stojí Jakub. Povie ti o tom, aké to je budovať niečo takéto velké a tiež o tom, že nie je všetko také jednoduché ako vyzerá.

Druhým hosťom je Robert Vokal – chalan, ktorý vyhral cestu do vesmíru. A ako sa mu to podarilo? Zapojil sa do súťaže s AXE a vyhral spomedzi tisícok uchádzačov. Okrem toho teraz organizuje na Slovensku Spaceman Championship, čo sú preteky o vesmírne ceny. Na pretekoch zistíš aj to, či sa môžeš raz stať astronautom.

Tretím hosťom je astrofyzik Roman Nagy, pôsobiaci na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, kde sa venuje pedagogickej a výskumnej činnosti. Jeho hlavným vedeckým zameraním je galaktická a mimogalaktická astrofyzika, pričom sa prioritne zaoberá výskumom našej materskej galaxie, Mliečnej cesty. V neposlednom rade taktiež skúma vplyv negravitačných efektov na pohyb objektov v Slnečnej sústave.

Určite ťa budúcu stredu radi uvidíme v Satori Stagi, príď si s nami pokecať o vesmíre. 🙂

Lístky nájdeš TU: https://www.eventbrite.co.uk/e/diskusia-ktora-bude-naozaj-high-tickets-37125416119

Ďakujeme našim partnerom: Slovenská Sporiteľňa, Sygic, Launcher a SBA

Podrobnosti

Dátum:
23. augusta 2017
Čas:
19:30 - 21:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/686960001487277/

Organizátor

Startitup

Miesto udalosti

Satori Stage
Mickiewiczova 9
Bratislava, Slovenská republika
+ Google Map