Nová raketa pre vesmírne misie od NASA – Space Launch System

NASA iba pred pár dňami odhalila nový dizajn pre svoju raketu s veľkým zdvihom, ktorá by mala slúžiť astronautom počas ich budúcich vesmírnych misií. Táto nová raketa sa volá Space Launch System (SLS) a bude obsahovať hardvér a softvér vyvíjaný pre raketoplány a program Constellation. Bude poháňaná palivom s kvapalného vodíka a kyslíka a jej raketový pohonný komponent by mal stáť okolo 10 miliárd dolárov.

Celkové náklady programu vývoja tejto rakety sa však pohybujú až na úrovni 18 miliárd dolárov kvôli prácam na novej vesmírnej kapsule pre astronautov a potrebnú modernizáciu Kennedyho vesmírneho strediska. Prvý let rakety SLS sa plánuje na koniec roku 2017. Po jej úplnom dokončení sa z nej stane najsilnešia raketa na svete, ktorá bude svojim výkonom prevyšovať aj raketu Saturn V, ktorá vynášala astronautov na orbitu Mesiaca v rámci programu Apollo.Viac informácii nájdeš na:
http://www.nasa.gov/pdf/588413main_SLS_Fun_Facts.pdf
http://www.nasa.gov/exploration/systems/sls/sls1.html
http://www.space.com/12942-photos-nasa-giant-rocket-space-launch-system.html

Zdroj:
space.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.